Будинок дитячої та юнацької творчості

       Білокуракинський Будинок дитячої та юнацької творчості представляє собою цілісну систему, покликану вирішувати задачі розвитку мотивації особистості дитини до пізнання та творчості, забезпечувати додаткові можливості для задоволення освітніх потреб дітей та підлітків у сфері позашкільної діяльності.

     Метою освітньої діяльності колективу в 2010-2011 році є створення умов для розвитку творчого потенціалу вихованців, їх соціальної адаптації і професійного самовизначення.

     В 2010-2011 навчальному році педагогічний   колектив  Будинку дитячої та юнацької творчості   працює над  проблемою ”Розвиток  творчої  активності учнів. Робота з обдарованими дітьми”. 

     Працює  26 гуртків   художньо - естетичного, туристсько – краєзнавчого та технічного профілів,  в яких навчались 346 вихованець.

     Виховний процес в Будинку творчості  нерозривно пов’язаний з процесом навчання і тому грає важливу роль в рішенні задач, поставлених перед педагогічним колективом.

     Педагогічний колектив працює над розвитком здібностей вихованців, їх творчою самореалізацією у гуртках, розкриттям індивідуальностей та творчого потенціалу дітей та підлітків.

       Робота  гуртків переорієнтовується  на  оновлення  змісту  навчального матеріалу, запровадження  в навчально-виховний процес як традиційних, так і  іноваційних  форм навчально-виховної роботи.

        Змістовною і результативною є робота гуртків „Бісерне мистецтво”,  „Чарівна намистина”, „Художнє випилювання”, „Декоративна обробка деревини” (керівники гуртків  Сорочинська О.С., Костянніков А.М.) та ін. 

        Відчутних результатів  домоглись ці гуртки  та колективи у вихованні  в гуртківців  художньо – естетичної освіченості та культури. Вихованці гуртків „Бісерне мистецтво” та „Декоративна обробка деревини” зайняли призові місця в обласних виставках-конкурсах „Зимові фантазії” (Сорочинський Денис, І місце), „Космічні фантазії” (Христинко Галина, І місце), „Замість ялинки - букет” (Степанов Валера, І місце) та „Знай і люби свій край” (Чорнуха Ліза, ІІІ місце, Солошенко Максим, І місце). Роботи вихованців гуртка „Декоративна обробка деревини” стали переможцями на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва в місті Києві. Заїка Андрій та Куденко Олексій нагороджені дипломами ІІ ступеню. Вокальний ансамбль «Посмішка» став лауреатом ІV молодіжного фестивалю патріотичної пісні «Воронцева слобода».

      Восьмий  рік Будинок творчості займається координацією роботи районного відділення дитячої організації „Лугарі”. Працює школа „Лідер”. Стала традицією щорічна участь лідерів шкіл району в обласній акції дружби дитячих громадських організацій „Від серця до серця”. В серпні 2010 року проходив зліт лідерів-активістів на базі дитячого оздоровчого комплексу „Казка” в Станічно-Луганському районі. На цьому зльоті учні займаються на  заняттях-тренінгах, спілкуються з ровесниками та обмінюються досвідом роботи.

     В червні-липні 14 днів працює літній оздоровчий табір. В ньому відпочивають 35 гуртківців. Різноманітна культурно-масова програма дозволяє вихованцям не тільки оздоровитися, але і дізнатися багато нового і цікавого. Для дітей проведяться пізнавальні екскурсії до визначних місць Білокуракинщини.

       28-29 жовтня 2009 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся дводенний обласний семінар-практикум методистів позашкільних закладів „Виховання творчої особистості шляхом застосування теоретичних засад і методичних підходів у позашкільних навчальних закладах”, де педагоги показали високий рівень професійної майстерності. Для вчителів

музики 4 грудня 2010 року було проведено районний семінар-практикум «Розвиток творчої особистості шляхом художньо-естетичного виховання». У 2011 році на базі Будинку творчості плануємо проведення семінарів-практикумів для вчителів та керівників гуртків району з декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва, технічної творчості, туристсько-краєзнавчого напрямку.   

     Особлива увага в роботі Будинку творчості приділяється організації районних масових заходів. Кожен рік проводиться близько 11-15 заходів з охопленням 300 дітей.

Районний фестиваль художньої творчості «Діти – майбутнє України»;

Районне свято, присвячене річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;

Районна виставка декоративно-прикладного мистецтва та технічної творчості «Таланти твої, Луганщино!»;

Районне свято «Грації – 10 років»;

ІV молодіжний фестиваль патріотичної пісні «Воронцева слобода»;

Районне свято Дитинства;

Районна виставка декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості до Дня селища та ін.

Також гуртківці приймають участь в виставках дитячих робіт, персональних виставках, концертах, ранках, святах, масовках, екскурсіях, подорожах, походах.

     Активну участь приймають в обласних, районних та міжнародних конкурсах педагоги Будинку творчості: Сорочинська О.С., Костянніков А.М., Хлапоніна О.С., Липова Л.В. та Дубовий В.М. Це: виставка декоративно-ужиткового мистецтва робіт майстрів Білокуракинщини, виставка сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини» у смт. Новоайдар, міжнародна виставка, присвячена 73-й річниці утворення Луганської області у рамках обласної акції «Східна брама» у м. Луганськ.

      Педагоги Будинку творчості постійно надають методичні матеріали для друкування в періодичних виданнях: «Естафета цікавих справ юних техніків Луганщини», «Патріотичне виховання учнів засобами туристсько-краєзнавчої роботи», «Позашкільна освіта Луганщини» та ін.

     Будинок дитячої та юнацької творчості співпрацює з різноманітними громадськими організаціями та закладами Білокуракинського району. Серед них: Центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Служба у справах дітей, Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту, районна дитяча бібліотека та інші.

 Організація методичної роботи з педагогічними кадрами,підвищення їх професійної майстерності.

         Успішному  розв’язанню поставленої  проблеми сприяє належно організована інструктивно-методична робота з педагогічними кадрами. Методистом  була надана  допомога  керівникам гуртків у виборі тем по самоосвіті, в опрацюванні програм гуртків, розробці їх  занять, укладанні  сценаріїв, виховних заходів та їх проведенні.  На допомогу  їм були  розроблені методичні рекомендації:

   -   „ Виховання гуртківців як майбутніх лідерів у науці та техніці”

„Найновіші досягнення науки, техніки і їх впровадження у роботу гуртківців”;

„Заняття в гуртках декоративно-прикладного мистецтва  як засіб формування естетичного смаку”,

„Організація дозвілля учнівської молоді”.

„Місце та роль форми виховної роботи   в системі діяльності 

        колективу”

„ Пропозиції щодо усунення недоліків в організаційно – масовій роботі, шляхи і час їх виправлення.                       

             Збагачено зміст організаційно – масової  роботи з гуртківцями та учнівською  молоддю   шкіл  району. Крім  традиційних   масових заходів   

були проведені виставки учнівської творчості (фотоконкурс „Світ, в якому я живу”, конкурс „Кращий новорічний плакат”), концерти, походи, екскурсії по рідному краю, екологічні акції, Благодійна акція „Почуйте всі!” та інші заходи.

      Значна методична  робота проведена   з педагогами-організаторами дитячих колективів.  Систематично в Будинку творчості  та на базах шкіл району проходили семінарські заняття.

     В 2010 році введена в практику картка професійно-особистого саморозвитку педагога, індивідуальна карта досягнень вихованців.

     Педагогічний колектив Будинку творчості в 2010-2011 р. працює над вирішенням таких проблемних завдань :

1.Удосконалення  змісту, форм і методів навчально -  виховної  роботи в гуртках.

 2. Розвиток   особистості гуртківців, його індивідуальних нахилів  і здібностей. 

3. Забезпечення змістовного  і цікавого для дітей та підлітків позашкільного життя.

4. Утвердження у колективі Будинку  творчості  гуманних взаємин  між    дітьми та педагогами.