Через серце батьків - до серця дитини

     Весняним, але ще морозним і засніженим днем до Тимошанської школи завітали гості – педагоги шкіл району на районне методоб’єднання класних керівників за проблемою «Розкриття виховного потенціалу сім’ї в умовах співдружності родини і школи». Розпочався семінар з тренінгу - знайомства, яке провела вчитель Н.А.Грекова. Після цього учасники заходу переглянули мультимедійну презентацію виховних ідей, різних форм роботи з батьками.   Спільна робота педагогічного і батьківського колективу дала можливість створити систему родинно – шкільного виховання і розпочати роботу клубу «Співдружність». Звичними стали ранкові зустрічі з батьками, де вони дізнаються про успіхи дітей. Постійно діє педагогічна скринька, яка щотижня поповнюється інформацією з питань виховання.

     Традиційні форми роботи з батьками в школі доповнюють нові форми: кав’ярня «Батьківська хата», конкурс «Майстер батьківського виховання» та ін. Батьки беруть активну участь у проведенні різних свят, конкурсів. В ході цього семінару його учасники поділилися думками щодо співдружності школи і сім’ї у навчально – виховному процесі. В обговоренні питання взяли участь вчителі Тимошанської ЗОШ І-ІІ ступенів, Олександропільської ЗОШ І-ІІ ступенів, Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лозно – Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

     А завершило семінар родинне свято «Два серця – то любов! Два серця – то сім’я!». Метою його було показати переможну і всепоглинаючу дію кохання. Кохання, яке возвеличує і облагороднює, яке перемагає і надихає на благородні вчинки. І неважливо, чи то любов до мами й тата, бабусі й дідуся, чи то перше кохання до дівчинки – однокласниці, чи вже до дорослої жінки чи чоловіка. Цікавим був початок свята, де дівчатка представили музичну композицію «Казку про кохання», де відбувалася боротьба Синьоокого кохання з Брехнею і Зрадою. В процесі свята було сказано безліч теплих слів мамам і татам, бабусям і дідусям. Дуже хвилюючим моментом було вручення дитячих листів – подяк своїм найближчим і найріднішим людям. «Ми ніколи не думали, що наші такі ще маленькі діти вже вміють з таким почуттям любові висловлювати нам слова своєї вдячності і поваги» - говорять мами другокласників Кошеленко Ю.В. та Рибальченко В.Ф.

    …Ось в центрі зали з’явилось немовля і пролунав його відчайдушний крик. Це імпровізація випадку з життя про покинуту матір’ю дитину. Ні діти, не батьки не залишилися байдужими  від цього моменту. У багатьох на очах виступили сльози. І коли ведуча свята запропонувала мамам й татам підійти до дітей, подивитись один одному у вічі й сказати такі прості, але такі важливі слова: «Я тебе люблю», емоціям не було меж. «Я впевнена, що після цього моя донька не зможе покинути, або залишити своє дитя, бо сьогоднішній урок не може не відкарбуватися в її пам’яті», - сказала після свята Н.М.Чуприна, мама восьмикласниці Віки.

     Прекрасне музичне оформлення дало змогу донести до слухачів найважливіші моменти цього свята. Проникливі до глибини душі пісні про любов до мами й тата, про перше кохання подарували рідним Марченко Аліна, Остапенко Даша, ансамбль хлопчиків «Питайлики». А Липова Альона чудово зіграла роль кинутої матері в будинку престарілих. «Альона настільки пройнялася даною сценою, що по закінченню свята підійшла до мене й сказала: «Мамочко, щоб не сталося в моєму житті, я тебе ніколи не покину. А це, повірте, дорогого коштує» - повідала Липова Л.В., мама Альони.

     Кульмінацією свята стала пісня В.Висоцького «Балада про кохання» і запалення символічного вогню Вічного Кохання.

     Запрошені і гості було вражені емоційністю і актуальністю проведеного свята. Фельдшер ФАПу Письменна А.А. поділилася своїми враженнями: «Мене настільки переповнюють почуття і емоції, що мені на хвилинку стало жаль, що мої діти вже виросли і я сьогодні не маю змоги теж почути від них і самій сказати їм ті найнеобхідніші слова».

     Можна з впевненістю сказати, що школа обрала вірний напрямок: через серце батьків - до серця дитини. Побажання, яке пролунало в кінці свята, ми адресуємо всім:

    Любіть, кохайте і будьте щасливі!