Матеріали Шостої Міжнародної виставки "Сучасні освітні заклади - 2015"
 

 

Носій добра і світла

 

     Все в світі змінюється. Незмінним залишається бажання, щоб наші діти зростали здоровими і розумними у щасливій родині вільної та сильної держави. Усі ми знаємо, що для цього потрібно багато, але на першому місці завжди були освіта й виховання - основа основ. І закладається ця основа в школі. А щоб до школи ішли з бажанням не тільки учні, випускники, а й їхні батьки, односельчани, шкільний колектив Лозно – Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів не просто працює в школі, а живе нею. Наша мета – об’єднати зусилля сім’ї,  школи та громадськості в процесі становлення високоосвіченої, громадсько – активної, національно свідомої особистості. Сьогодні демократизація та партнерство лежать в основі діяльності будь – якого навчального закладу. Бо процес демократизації школи – це вже процес об’єктивний і невідворотний. А про сучасну школу без партнерства годі й говорити. Адміністрація школи постійно знаходить порозуміння стосовно вирішення шкільних проблем з боку керівника відділення «Лозне» ПП СВФ «Агро» О.Д.Панасенка. Користуючись нагодою, хочемо йому висловити слова щирої вдячності за підтримку.

 

 

     Вступивши у Рік освіти, педколектив школи переглянув раніше сплановані та розробив нові заходи щодо розвитку закладу, надаючи перевагу патріотичному та екологічному спрямуванням.

 

     Основним осередком патріотичного виховання у Лозно – Олександрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  є  кімната бойової і трудової слави, яка діє в школі з травня 1987 року. Тут зберігається велика кількість  документів і фотографій, що стосуються подій воєнного часу, а також багато особистих речей воїнів – фронтовиків. Як зіницю ока бережемо їх, бо вони – свідки історії, славного шляху, пройденого жителями села у ті буремні роки. Щороку музейна кімната поповнюється новими експозиціями. Ось і зараз ведеться пошукова робота по збиранню матеріалу для музею. Є задум відкрити до кінця навчального року розділ «Трудові подвиги наших земляків». Учні школи записують спогади ветеранів праці, щоб тим самим увічнити не тільки бойову, а й трудову славу рідного краю, створюючи своїми руками і серцями нетлінну пам’ять про людей і події, дбаючи про те, щоб прийдешні покоління могли з перших джерел познайомитися з героїчною історією малої батьківщини.

 

     Через усі ланки навчально – виховного процесу школи червоною ниткою проходить питання екологічного розвитку школярів, бо саме сільська школа має перевагу у створенні органічної близькості до природного середовища через уроки природничого циклу, екскурсії, навчальну практику.  Тож такі уроки та заходи як екологічний брейн – ринг «Ми любимо природу», урок поезії «Поезія в природі – природа в поезії», урок – подорож до країни Здоров’я, урок – подорож сторінками Червоної книги, конкурс малюнків «Себе я бачу в дзеркалі природи» стали в школі улюбленими.

 

     Цієї весни ми спланували провести акцію «Посади фруктовий сад». Домовилися, що кожен клас закупить саджанці вишень, яблунь та посадить біля школи. А, посадивши, діти будуть доглядати за ними. Вже стало традицією, що випускники 11 класу на згадку про себе саджають берізки, поповнюючи Алею випускників. До 9 Травня кожного року шкільна Алея слави поповнюється кущами калини. На екологічне свято «Доля планети у наших руках» у квітні нас запросять учні 7 класу. А прогулянку по екологічній стежині «Кожного дерево чарує, хай же кожен його шанує», що відбудеться у кінці квітня, запропонують члени гуртка «Вікно в природу».

 

     Протягом багатьох років учні старших класів нашої школи на уроках трудового навчання виготовляють шпаківні. А потім вивішують їх у лісі. Тільки в минулому році разом з лісником А.С.Назаровим було вивішено 60 шпаківень, а в цьому році 30 домівок для шпаків чекають новоселів.

 

     Шукаючи шляхи підвищення престижу і статусу нашого закладу, педагогічний колектив поставив за мету створити таку систему навчання  і виховання учнів, яка б сприяла розвитку і формуванню працелюбної, творчої особистості. Вважаємо, що основа цьому закладається в ранньому дитинстві. Саме тому держава нині приділяє особливу увагу забезпеченню  рівного доступу до освіти вже в дошкільному віці. Так, в 2010 році при школі був відкритий дитячий садочок «Барвінок». Тож зараз ми розробляємо проект «Школа - сад», в рамках якого плануємо провести ряд заходів, взявши шефство над малюками. Один із напрямків роботи – трудовий. Наш волонтерський загін допоможе облаштувати майданчик для відпочинку дітей. Інший напрямок – художньо-естетичний. Учасники гуртка «Театральна карусель» готують для малюків «Свято ввічливих малят», гру – виставу «Чистота – запорука здоров’я», а також організують ляльковий театр. Гуртківці «Маленьких майстрів» уже розпочали шити м’які іграшки для дітлахів. «Юні книголюби» запропонували провести акцію «Збери бібліотеку для дитячого садочка».

 

     …Кожна школа має своє обличчя. Це як окрема держава, у якій панують свої звичаї, закони, традиції. Але багато проблем для сільських шкіл залишаються спільними. Враховуючи зміни, які відбуваються у сучасному житті, вважаємо, що кожна школа для успішної роботи повинна мати гарну матеріальну базу, фахівців високого рівня, умови для занять спортом, гармонійного розвитку та психологічно комфортну атмосферу. Для навчання учнів і повноцінної роботи педагогічного колективу, можливо, в недалекому майбутньому держава виділить кошти для придбання сучасних комп’ютерів з достатнім програмним забезпеченням. Маємо надію й на те, що нам буде зроблено капітальний ремонт спортивного залу, переобладнано котельню (щоб досягти бажаного тепла взимку). Мабуть, саме тому й оголошено 2011 рік Роком освіти в Україні, щоб вирішити якусь нагальну проблему сучасної школи, а особливо – сільської.

 

     Але, незважаючи на існуючі труднощі, школа не стоїть на місці, а намагається йти в ногу з  часом. Вчителі працюють творчо, запроваджують нові освітні технології, дають дітям знання, радість праці, радість успіху у навчанні, намагаються вселити у їхні серця почуття гордості та власної гідності. І ми віримо, що наша Лозно – Олександрівська школа, наша маленька батьківщина, зберігши свої традиції, буде для багатьох випускників другом і порадником, носієм світла і добра.