Найближчі районні методичні заходи

  16 листопада на базі ДНЗ (ясла – садок) №3 «Берізка» відбулося чергове засідання творчої майстерні  для вихователів ДНЗ району .  Мета цієї  зустрічі -   розробка та апробація  в роботі з дошкільниками нетрадиційних технік з образотворчої діяльності, розширення та поповнення знань  вихователів  щодо педагогічної творчості. Керівник творчої майстерні  Тетяна Миколаївна Попова  провела майстер – клас «Виготовлення іграшок з підручного матеріалу».


Семінар заступників директорів з НВР

   Нова українська школа вимагає сучасного вчителя, а першочергове завдання методичної служби – створити всі необхідні умови для постійного розвитку професійних компетентностей педагогічних працівника. Вже п’ятий рік в районі працює постійно діючий семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи «Розвиток професійної компетентності педагога як ключовий аспект безперервної освіти».

    На базі Червоноармійської ЗОШ І-ІІІ ст. 16.11.16 відбулося чергове засідання за проблемою «Удосконалення компетентностей заступника директора з навчально-виховної роботи в умовах нового змісту і форм організації навчально-виховного процесу». Воно пройшло в незвичному форматі, завучі працювали в «Інтелект—кафе». До меню входили: сік "Інновація" (інтерактивні вправи), піца «Актуальна» (виступ заступника директора з НВР Бабіч О.П.), «Відеоолів’є» (перегляд відеофрагментів засідань МК), тістечка з родзинками (відвідування відкритих, аналіз та самоаналіз уроків), десерт «Привіт». Заступники директорів відвідали урок англійської мови в 2 класі  «Тварини» (учитель Романенко Ю.В.), урок історії в 7 класі «Розквіт Київської Русі за часів Володимира Великого  і Ярослава Мудрого» (учитель Бабіч Л.В.), урок математики у 8 класі «Середня лінія трапеції. Розв'язування задач» (учитель Юрченко А.Г.), урок  географії в 10 класі «Релігійний склад населення світу» (учитель Юрченко І.Г.).

    Активну участь у роботі семінару взяв методист Кременецького відділу освіти Тернопільської області Музика Сергій Миколайович.


Засідання круглого столу "Національно-патріотичне виховання в незалежній Україні"
Фото-звіт за підсумками роботи https://yadi.sk/a/Qf_D_tUNySFuV

  11 листопада 2016 року комунальною установою «Білокуракинський районний методичний кабінет» було організовано та проведено круглий стіл «Національно-патріотичне виховання в незалежній Україні» з керівниками закладів освіти, що пройшов у рамках Тижня національної школи та став своєрідним підсумком роботи освітян у плані виховання підростаючого покоління.  Засідання  відвідав голова районної державної адміністрації Сергій Іванович Іванюченко, який привітав учасників заходу та наголосив на важливості виховання  патріотично налаштованої молоді. Сергій Іванович разом з начальником відділу освіти Любов Іванівною Зубковою виконав приємну місію нагородження учасників та переможцівVІІІ Міжнародного форуму «Інноватика в освіті-2016». Ними стали два навчальні заклади: Білокуракинська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та ДНЗ «Берізка». Крім того, диплом за активну участь у форумі отримала Олена  Григорівна Вашура та КУ «Білокуракинський РМК».

  Робота круглого столу розпочалася  теоретичною частиною, де доповідачем став А.В.Звягінцев - «Національно-патріотичне виховання в освітньому просторі Білокуракинщини». У другій частині, практичній, керівники навчальних закладів презентували свій досвід роботи з патріотичного виховання  за напрямками роботи. Напрацювання шкіл були об’єднані у блоки: формування соціальної активності молоді  презентували Білокуракинська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та №2, Червоноармійська ЗОШ  І-ІІІ ст., формування національної свідомості українського патріота на прикладах героїчної історії народу та видатних особистостях представили Нещеретівська ЗОШІ-ІІІст.,Павлівська ЗОШІ-ІІІст., Лизінська , Дем’янівська, Луб’янська, Солідарнівська ЗОШ І-ІІ ст.), формування психологічної і фізичної готовності молоді до виконання громадського і конституційного обов’язку розкрили Лозно-Олександрівська  та Курячівська ЗОШ І-ІІІ ст., досвідом виховання кращих рис української нації - працелюбності, поваги до батьків та родини, рідної природи  поділилися Олексіївська та Паньківська ЗОШ І-ІІ ст., виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії презентували Тимошанська й Шапарська ЗОШ І-ІІст., досвідом збереження і продовження українських культурно-історичних традицій поділилися Просторівська, Шарівська ЗОШ І-ІІІ ст., Олександропільська ЗОШ І-ІІ ст.

  Обрамленням круглого столу стала виставка вишитих рушників Просторівської  ЗОШ І-ІІІст, що їх школі дарують випускники, та особисті роботи Наталії Василівни Білянської – голови профспілки працівників освіти.

  Під час підведення підсумків члени засідання прийшли до єдиної думки, що на базах навчальних закладів необхідно створити базові майданчики з національно-патріотичного виховання. Такими закладами з експериментально-дослідницької роботи з національно-патріотичного виховання стали Лозно-Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст., Олексіївська ЗОШ І-ІІ ст., Тимошанська ЗОШ І-ІІ ст., ДНЗ «Сонечко» (смт. Білокуракине). Ці заклади отримали відповідні сертифікати.

Матеріали засідання https://drive.google.com/drive/folders/0BwOGDdYtT-NbclpSY0ZodUhiMWM?usp=sharing


«Літературна кав’ярня «Поетична осінь»

   10 листопада у Білокуракинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.№2 відбувся виховний захід «Літературна кав’ярня «Поетична осінь», що організований у рамках Тижня національної школи. На літературну зустріч були запрошені гості: Наталія Василівна Білянська - поетеса Білокуракинщини, вчитель української мови та літератури Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст..№1(зараз на заслуженому відпочинку), Ольга Вільгельмівна Діденко - вчитель української мови та літератури Білокуракинчської ЗОШ І-ІІІ ст..№2( для неї  поезія - духовна розрада), Сергій Миколайович Музика - вчитель інформатики Кременецького ліцею імені Уласа Самчука (перебуває на Білокуракинщині в рамках проекту «Змінимо країну разом» по обміну досвідом між педагогами Луганщини  та Тернопільщини). Ідейним натхненником та організатором стала Плотницька Олена Вікторівна, учитель-філолог цієї школи.

   Мета заходу: навчати дітей любові до української лірики, досліджувати поетичну спадщину рідного краю, розвивати культуру моральних почуттів та людської гідності.  Спілкування проходило невимушено та цікаво. Поетеси читали свої вірші про природу, любов, рідний край, сучасність, а також відповідали на запитання учнів 9, 10, 11класу, що були відвідувачами кав’ярні «Поетична осінь». Юні прихильники української поезії для гостей теж декламували вірші Івана Франка, Ліни Костенко, сучасних поетів Канівщини - Віри Носенко та Тіни Казанцевої, а також  Надії Койрах та  Надії Красоткіної. У кав’ярні пролунала пісня Дмитра Павличка «Два кольори», яку виконала Гужвінська Аліна Олегівна - вчитель української мови та літератури, пісня Діани Гольде «Чарівна скрипка», що прозвучала у виконанні Мар’ям Маххарамової, учениці 9 класу,  пісня Юрія Рибчинського «Квітка-душа», у  виконанні Коробки Юлії Григорівни - вчителя основ здоров’я, Сушкова Наталія Іванівна - керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості, заспівала українську народну пісню «Вишиванка» під супровід української бандури. Обрамленням поетичного свята були чудові танцювальні композиції «Осінній листопад»(танцювальний колектив Мальви) та «Румба кохання»(дует Чорнухи Андрія та Борисової Анни), що підготувала Альона Сергіївна Лукавенко. Найкращі декламатори від поетес отримали сувеніри з авторськими підписами та побажаннями.

Відео https://www.youtube.com/watch?v=crFGGC-knd0


Семінар учителів англійської мови

 Згідно річного плану роботи КУ «Білокуракинського РМК» та на виконання плану-заходів з відзначення в Україні року англійської мови  08.11.16  було проведено постійно діючий семінар-практикум «Система методико-педагогічного забезпечення викладання англійської мови, як шлях до професійного зростання педагога». Основним питанням семінару було інтенсифікації процесу навчання англійської мови в контексті розбудови нової української школи. Запара А.П. та Лагутіна С.М. вчителі Білокуракинської ЗОШ №1, Лозно-Олександрівської ЗОШ, які були учасника обласного форуму з даного питання представили новітні технології викладання англійської мови в сучасному контексті освітніх реформ.

 Крім цього було відбулося підведення підсумків роботи літньої мовної школи-2016 і намічено плани розбудови мережі літніх мовних таборів-2017.


ІІ обласний форум закладів освіти «Інноваційно-освітній простір навчальних закладів: науково-практичні досягнення» (м.Сєвєродонецьк)

  Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 2 листопада 2016 року відбувся другий обласний форум «Інноваційно-освітній простір навчальних закладів: науково-практичні досягнення».

  В рамках заходу проведено репрезентацію інноваційної діяльності навчальних закладів–партнерів інституту за результатами Восьмого міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті-2016» і нагородження переможців та учасників вищезазначеної міжнародної виставки. Дипломом першого ступеню нагороджений дошкільний навчальний заклад «Берізка» (смт. Білокуракине), диплом лауреата форуму отримала Білокуракинська ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Відділ освіти Білокуракинської РДА разом з КУ «Білокуракинський РМК» щирі вітає переможців та учасників конкурсу. Бажаємо педагогічної непосидючості, креативності у будь-якій справі та нових високих досягнень на розпочатому шляху дій в розбудові «нової» української школи. Всі інші навчальні заклади запрошуємо до постійної співпраці і презентації власних напрацювань на подібних заходах Всеукраїнського рівня.   

  Крім того педагогічні працівники мали змогу по завершенню урочистостей відвідати студії: формування громадянської компетентності дітей та учнівської молоді в позакласній діяльності, сучасні психолого-педагогічні технології в системі надання освітніх послуг дітям з особливими потребами, інтенсифікація процесу навчання англійської мови в контексті розбудови нової української школи, інноваційні напрями розвитку початкової школи на Луганщині в умовах реформування освіти, інформаційний простір навчального закладу: проблеми, перспективи розвитку, сервісне науково-методичне обслуговування навчальних закладів в умовах децентралізації.

  До участі в роботі однієї з секцій форуму з презентацією власних напрацювань була запрошена учитель-логопед ДНЗ селища Візьма Т.М.

  Участь делегації району у роботі форуму дала ще більший поштовх, щоб освіта Білокуракинщини піднялася на новий, більш високий щабель, в своєму становленні у розвитку.


Методологічні зустрічі

  Сім’я – первинний унікальний соціум, це той виховний інститут, де закладаються основи всебічно розвиненої особистості. Дуже важлива взаємодія педагогів і батьків для розвитку дітей дошкільного віку. Тому не випадково за останні роки в дошкільних закладах району розвиваються і впроваджуються нові форми співпраці дитячого садка і сім’ї.

   Першого листопада  на базі ДНЗ «Берізка» відбулося соціально – психологічне заняття у вигляді спортивної розваги за участю батьків та дітей середньої групи. Підготувала та провела його практичний психолог Давидова О.В.. Метою таких зустрічей є покращення емоційного стану та фізичних здібностей. А головне завдання – це співпраця, взаємодопомога  та відчуття затишку та захищеності в сім’ї. До участі у заході буди запрошені Боковець І.І. куратор по роботі з громадою від Швейцарського дитячого Фонду «Terre des hommes», Заїка І.О. методист КУ «Білокуракинський РМК» та Поцелуєва Ю.В. практичний психолог Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ступенів


 

 


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Підводимо підсумки

  Упродовж жовтня 2016 році у навчальних закладах району пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

  Згідно рекомендацій районного методичного кабінету загальноосвітніми навчальними закладами проведено:

  • день сімейного читання «Читання в колі сімֹ’ї»;
  • фотоконкурс «Дитина і книга»;
  • перегляд власно створених буктрейлерів (короткометражних відеороликів) пов’язаних з сучасними українськими книгами;
  • створення на шкільних веб-сайтах сторінки шкільної бібліотеки, або створення блогів шкільних бібліотек;
  • благодійну акцію «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом»;
  • розробити бібліотечні рекомендації для батьків з питань дитячого читання «Навчаємось успішно читати»;
  • бліцопитування «Твоя улюблена книга».

  За результатами проведених заходів, після підсумкового засідання листами подяк будуть нагороджені кращі шкільні бібліотеки району. Досвід їх роботи буде представлено в збірці «Особливості роботи шкільної бібліотеки в епоху ІТ-технологій».


Засідання школи молодого вчителя

  28.10.2016року на базі Павлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. проведено  засідання  «Школи молодого вчителя» на тему: «Нетрадиційні форми проведення уроків та позашкільної роботи з учнями». Молоді педагоги активно долучилися до роботи: розв’язували педагогічні ситуації, створювали портрет сучасного вчителя, ділилися власними дослідженнями та наробками  з даної теми.

      Завжди актуальним є питання удосконалення сучасного уроку як основної організаційної форми навчання. Саме тому велика увага приділялась виробленню  навичок моделювання нетрадиційних  фрагментів уроків з використанням активних форм і методів, стимулюванню бажання застосовувати їх у своїй практиці.  Досвідом роботи з даного питання ділилися:  учитель початкових класів Олексіївської ЗОШ І-ІІст. Світлична А.М.,   учитель фізики Білокуракинської ЗОШ  І-ІІІ ст. № 2   Індиченко С.М.,  вчитель початкових класів Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Вайленко В.В., вчитель математики Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Щербак О.С., заступник директора з навчально-виховної роботи Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Зінченко С.О..

     До роботи постійно діючого семінару долучився вчитель інформатики Кременецького ліцею ім. У.Самчука Музика Сергій Миколайович, який ознайомив нашу молодь з формами та методами роботи школи наставництва, які використовуються педагогами Тернопільщини.

    «Тільки творчий учитель може розвинути творчі можливості, творчі здібності своїх учнів», - писав В. Сухомлинський. Саме тому проведення семінарів-тренінгів  є необхідністю  для формування педагогічної майстерності, розвитку творчого потенціалу молодих учителів.


Тренінг для учителів

  Майже два роки команда Фонду  «Terre des hommes» працює з педагогами нашої області та  провела серію навчальних тренінгів. Діяльність його зосереджена на питаннях захисту дітей та сімей, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Метою тренінгів є ознайомлення учасників з основними принципами психосоціальних групових занять, а також удосконалення особистих, соціальних, методологічних та практичних навичок для ефективної організації психосоціальних занять з дітьми та дорослими. В  таких заходах прийняли участь і наші спеціалісти. Це практичні психологи Ю.Поцелуєва та О.Давидова, вчитель початкових класів О.А.Кошеленко та вчитель ГПД М.Г. Костяннікова.  27 жовтня на базі Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся тренінг «Ігротека та психосоціальні заняття для дітей та дорослих». Для вчителів початкових класів та класних керівників були запропоновані ряд ігор, які використовують під час фізкультхвилинок, перерв та на уроках фізичної культури. Це такі ігри, як «Соціальний волейбол», «Джунглі», «Чарівний обруч» та інші. Педагоги із задоволенням самі стали учасниками ігротеки.


Засідання постійно діючого семінару директорів шкіл «Управлінські технології сучасним навчальним закладом»

  “Дитину виховує вся громада”, – ця народна мудрість не має кордонів. Щоб таке виховання було ефективним, потрібен рух громади і школи в єдиному напрямі, єдність мети і цілей, налаштованість на діалог. Кожен навчальний заклад сам обирає як цього досягти: комунікація з батьками, спільне ухвалення рішень, партнерство. Все це є ефективними формами співпраці зі школою, які ґрунтуються на довірі, діалозі, рівноправності та взаємній вигоді. Зміцнення батьківської, громадської довіри – передумова партнерських стосунків, що передбачають виконання таких завдань школи: надання якісних освітніх послуг, зокрема і для дорослих, культурно-просвітницька та інформаційна діяльність для добра громади, профорієнтаційна й фізкультурно-оздоровча робота. Чому варто цього прагнути? На таке питання мали дати відповідь директори закладів освіти району зустрівшись на черговому засіданні постійно діючого семінару керівнтків шкіл.

  На базі Лозно-Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено семінар за темою «Директор школи та батьківська громада: співпраця чи непорозуміння».

  На семінарі були присутніми Зубкова Л.І., начальник відділу освіти Білокуракинської РДА, Проценко І.П., голова Л-Олександрівської селищної ради, Звягінцев А.В., завідувач КУ «Білокуракинський РМК», Музика С.М., учитель Кремінецьго ліцею ім. У.Самчука Тернопільської області.

  Роль батьківської громади у формуванні особистості школяра та робота з батьківською громадою в умовах становлення нової української школи – це два основних питання, які були розглянуті в ході проведення семінару. В практичній частині  гості відвідати «Відкриту студію подолання конфліктів» та переглянули вправу «Клубочок взаємодії».

  На завершення начальник відділу освіти провела круглий стіл «Керівник навчального закладу та батьки: долаємо конфлікти».

  Окрім робочих моментів семінару директори шкіл мали змогу під час екскурсії ознайомитися з Л-Олександрівською ЗОШ, трьома музеями  закладу, які були представлені на виставці «Сучасні заклади освіти-2015» і мають диплом Міністерства освіти і науки України.


Круглий стіл з керівниками секцій ДЮСШ

  Згідно плану роботи районного методичного кабінету 26 жовтня 2016 року на базі Білокуракинської  дитячо-юнацької спортивної школи відбувся районний семінар вчителів  фізичного виховання на тему “Впровадження здоров’язберігаючих  технологій на заняттях спортивних секцій”.

    З метою підвищення професійної компетентності викладачів-тренерів  щодо шляхів формування фізичних і морально-вольових якостей учнів на заняттях в спортивних секціях  за новим Державним стандартом, до уваги учасників семінару  тренер-викладач Курочка Віталій Сергійович презентував  фрагмент тренувального заняття з футболу серед вихованців середньої  групи на тему:«Вивчення техніки передачі м’яча зовнішньої та внутрішньої сторони стопи»,а тренер-викладач Кривуля Олексій Анатолійович  провів фрагмент  заняття з вихованцями старшої групи на тему: «Техніка гри у волейбол. Вивчення навичок прямого нападаючого удару».

   Керівники секцій, особливо молоді спеціалісти, мали можливість на практиці побачити використання засобів фізичного виховання в організації здорового способу життя, навички використання вивчених елементів у навчальних тренувальних заняттях.

  Кожен з учасників семінару виніс для себе багато цікавого та корисного для подальшої роботи.

   В завершені семінару серед вчителів фізичної були проведені спортивні змагання з волейболу, настільного тенісу, підтягування на перекладені та човникового бігу. Результатом проведених змагань стала  перемога вчителів  фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів.           


Майстер-клас для педагогів Білокуракинської ЗОШ №1

  Сьогодні учитель навчає учня ХХІ століття, який має більший доступ до мережі Інтернет, краще володіє роботою із сучасними гаджетами і динамічніший за свого педагога.   Для надання якісної освіти, досягнення нових висот у навчанні дітей учителю потрібно постійно шукати нових інструментів у своїй роботі. Тому на осінніх канікулах для педагогічного колективу Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 було запропоновано майстер-клас «Програма «MyTest»: доступна кожному», керівник – Григоренко С.В., учитель інформатики вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист.

  Програма призначена для складання і проведення тестів для учнів. Будь-який учитель-предметник зможе легко скласти свої тести за програмою MyTest та використовувати їх на уроках.

  Учителі отримавши певний запас теоретичних знань застосували їх на практиці, склавши відповідні тести за своїм предметом. Це допоможе їм швидко перевіряти домашні завдання, цікавіше і різнопланово проводити контрольні роботи та оволодіти знаннями з ІКТ на більш високому рівні.

  У роботі майстер-класу взяв участь наш колега з Тернопільської області Музика С.М., який за фахом є вчителем інформатики.

  Зазначений майстер-клас буде проведений для педагогів району у формі проекту професійного розвитку.  


Міжнародний форум «Інноватика в освіті-2016»

    

  Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України і компанія «Виставковий світ» 25-27 жовтня 2017 року проводять Восьмий  Міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті-2016». Міжнародний Освітній Форум - масштабний комплексний захід галузі освіти України, який об’єднує: виставку національних і закордонних навчальних закладів, експозицію виробників і дистриб’юторів навчального обладнання та техніки, програм та рішень для освіти, науково-практичні конференції, семінари, презентації, конкурси для закладів освіти, підприємств.

  Від Білокуракинського району участь у форумі беруть Вашура О.Г., в.о. директора Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Гужва В.П., завідуюча ДНЗ «Берізка» і Візьма Т.М., учитель-логопед ДНЗ селища.

  Для участі у форумі ці навчальні заклади направили матеріали за експериментальними напрямками з  якими працювали впродовж минулого навчального року. Крім того цими роботами вони ділилися на районній серпневій конференції педагогічних працівників та Восьмому фестивалі педагогічних ідей.

  Зважаючи на актуальність зазначеного питання в розвитку системи освіти Білокуракинського району, враховуючи науково-практичну направленість заходу освітяни району не могли стати осторонь такої значної просвітницької місії країни. Тому досвідом роботи по створенню нової української школи на теренах Білокуракинщини поділилася Вашура О.Г. на засіданні круглого столу «Сучасна школа – середовище для формування ключових компетентностей учнів» який пройшов в рамках форуму від Луганської області.


Засідання науково-методичної ради РМК

  В залі районного методичного кабінету 25.10.16 відбулося чергове засідання  науково-методичної ради РМК під головуванням завідуючого КУ «Білокуракинський РМК» А.В.Звягінцева. На засідання були запрошені начальник відділу освіти Зубкова Л.І., головні спеціалісти відділу, члени атестаційної комісії ІІ рівня, члени НМР РМК. Крім того в засіданні взули участь педагогічні працівники з Тернопільської області, які знаходяться з робочою поїздкою на території Білокуракинського району в рамках програми «Змінимо країну разом».

  В ході засідання були розглянуті наступні питання:

  • презентація творчих доробків учителів, які претендують на встановлення вищої кваліфікаційної категорії чи педагогічного звання, або їх підтвердження;
  • висвітлення участі педагогічних працівників у VIII фестивалі педагогічних працівників (м.Черкаси);
  • результати зовнішнього незалежного оцінювання-2016;
  • план робот Родинних студій у Білокуракинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

 За першим питанням власними творчими доробками поділилися Заїка В.І. та Діщук В.Г.,  учителя української мови та літератури,   Трапезник С.О., учитель початкових класів, Анішина Л.В., учитель фізики Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Щербак О.М., учитель історії Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Хорольська В.П., учитель математики та інформатики Курячівської ЗОШ І-ІІІ ст., Чижевський В.В., учитель фізичного виховання Просторівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 В кінці засідання члени ради мали змогу познайомитися з наробками та методичними заходами Кремінецького ліцею Тернопільської області яку презентував Музика С.М.


Обмін учителями

Відео https://www.youtube.com/watch?v=m190x2iybl8

 

  За ініціативи голови Луганської облдержадміністрації Ю.Г. Гарбуза, в рамках Угоди про співробітництво за  пілотним проектом «ЗМІНИМО КРАЇНУ РАЗОМ» стартувала програма педагогічного та культурного обміну  між навчальними закладами Луганщини, Львівщини, Тернопільщини.

  До Жовківського району Львівської області направилася учитель української мови та літератури Шапарської ЗОШ І-ІІ ст. Забайрачна Ольга Вікторівна.

  З 24.10.2016 по 1911.2016 в Білокуракинському районі в рамках цієї ж угоди буде перебувати педагогічний працівник з Тернопільської області Музика Сергій Миколайович, учитель інформатики Кремінецького ліцею ім. У.Самчука.

   Наш колега з Тернопільської області разом зі спеціалістами відділу освіти та районного методичного кабінету на чолі з начальником відділу освіти відвідають школи Білокуракинського району, візьмуть участь у районних методичних заходах (семінарі директорів, завучів, науково-методичній раді РМК, школі молодого вчитель, проектах професійного розвитку). Крім того він буде викладати інформатику у Білокуракинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1. 25 жовтня пройде зустріч з головою Білокуракинської РДА Іванюченком С.І., начальник відділу освіти Білокуракинської РДА познайомить гостя з установами району, відвідають районний краєзнавчий музей.

   В рамках проекту бажаємо провести культурний обмін духовними надбаннями районів, психолого-педагогічними і патріотичними позиціями та щирим бажання змінювати країну на краще.


Семінар-практикум для вихователів ДНЗ

       21 жовтня на базі ДНЗ «Берізка» відбувся семінар-практикум «Сучасні підходи до розвитку мовлення дошкільників». Учитель-логопед Т.М. Візьма поділилась своїм досвідом та методичними наробками з мовленнєвої діяльності з вихователями старших груп ДНЗ району. На семінарі представлені таблиці та мнемо таблиці, які були розроблені логопедом.

     Дані розробки були презентовані на восьмому Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій, який проходив у вересні поточного року в м. Черкаси. Крім того зазначений матеріал розміщений у збірці «Педагогічні інновації - 2016», а Візьма Т.М. стала дипломантом фестивалю.

 


Засідання творчої групи музичних керівників ДНЗ

   19.10.16 на базі ДНЗ «Зірочка» с. Нещеретове відбулося засідання творчої групи музичних керівників дошкільних закладів. У роботі взяли участь методист РМК, музичні керівники творчої групи (керівник Н.М. Звягінцева) та завідуючи ДНЗ. Дронова Н.М спільно з педагогами закладу «Зірочка» поділилася досвідом роботи з теми «Формування у дітей дошкільного віку любові та поваги до культурного спадку та національних особливостей свого народу на святах та розвагах». Презентація досвіду відбулася під час святкового дійства «Осінній ярмарок», учасниками якого стали діти старшої групи та їх батьки. На святі прозвучало багато українських пісень та уривки із вистав «Як козаки сіль купували» та «Ходить гарбуз по городу».

 


Виїзний психолого-педагогічний тренінг
   «Забезпечення психологічної підтримки для розвитку професійної компетентності  педагога»  - саме під такою назвою днями психологічною службою відділу освіти Білокуракинської РДА проведено виїзний тренінг для вчителів Паньківської ЗОШ І-ІІ ст. Практичні психологи Ю.В.Поцелуєва та О.В. Давидова провели тренінгові вправи спрямовані на формування педагогічної етики, компетентності, взаємопідтримка та  розуміння позиції батьків та учнів. Педагоги Паньківької ЗОШ познайомилися з вправами «Мій портрет в променях сонця», «Спільний малюнок» , вправи з парашутом тощо. Такі зустрічі психологічної служби з педагогами, учнями  нашого району та батьківські всеобучі  проходять систематично, згідно плану РМК.